Mary Shelley'nin ünlü eseri "Frankenstein"dan ilham alınarak tasarlanan yeni Netflix dizisi Yaratılan'ın ilk resmi fragmanı dün izleyiciyle paylaşıldı.

Babam ve Oğlum, Issız Adam, Dedemin İnsanları gibi çok ses getiren dram filmleriyle herkesin yakından tanıdığı Çağan Irmak imzalı proje, Osmanlı'nın son dönemlerinde Bursa'dan İstanbul'a uzanan "ölüm ve sonrası" temalı epik bir öyküyü konu alıyor:

"Maceraperest, asi, heyecanlı ve zekâsı bedenine sığmayan genç tıp talebesi Ziya'nın en büyük dileği, çok iyi bir hekim olup tıbbın çare bulamadığı birçok salgın hastalığa derman olabilmektir. İstanbul'da tanıştığı delilik ve dahilik arasında duran hekim İhsan, onu bu dünyada anlayabilen tek kişi olmuştur. Birbirini bulan bu iki eksantrik ve yaralı ruh, beraber giriştikleri gizli ve yasaklı deneyin bedellerini ağır bir şekilde ödeyeceklerdir. Zira kodlarını çözmeye çalıştıkları kadim bir yazı onları adeta felaketin kapısına getirip bırakır."

Yaratılan (Netflix)

Her ne kadar dram temalı filmleriyle tanınsa da Çağan Irmak, kariyerinde ilk çıkış yakaladığı yıllarda Kabuslar Evi gibi bir korku filmleri serisine imzasını atmış bir yönetmen. Bu sebeple, böylesine gotik ve korku temalı bir projenin de yine Irmak'tan çıkmış olması sürpriz değil.

Başrollerinde Erkan Kolçak Köstendil ve Taner Ölmez'in yer aldığı ve toplamda 8 bölüm olarak tasarlanan dizi, 20 Ekim'de Netflix'te izleyiciyle buluşacak.

Paylaş