Diane (2018), Hitchcock/Truffaut (2015) ve A Letter to Elia (2010) filmleriyle tanınan Amerikalı yönetmen Kent Jones, yeni filmi Late Fame'de geçtiğimiz yılın Oscar adaylarından iki harika oyuncuyu bir araya getiriyor.

Anatomy of a Fall ile ismini tüm dünyaya duyuran Sandra Hüller ve Poor Things ile harikalar yaratan Willem Dafoe...

Resmi sinopsise göre film, uzun zaman önce kimsenin umursamadığı bir şiir kitabı yazan Ed Saxberger'ın (Dafoe) hikâyesine odaklanacak. Eserleri bir türlü hak ettiği değeri göremeyen sanatçı, bir grup genç yetenekli insan tarafından keşfedildiğinde kendi değerinin yeniden farkına varması gerekir. Grubun öne çıkan isimlerinden biri olan Gloria (Hüller) ise, artık New York'un altın çağının bir efsanesi olarak anılan Saxberger'a kendini ispatlamak isteyen yetenekli bir tiyatro oyuncusudur.

"Berbat derecede ironik ve beklenmedik şekilde dokunaklı" olarak tanımlanan Late Fame, prömiyerini 2025 Cannes Film Festivali'nde yapacak. Filmin senaryosunu ise May December'ın ortak senaristi Samy Burch kaleme alacak.

Kaynak: Variety


Yaren’in Köşesi
muggle’lar mı? onlar hiçbir şey görmezler ama çatal batırırsan hissederler. merhaba, ben Yaren. çocukluğumdan beri tutkunu olduğum fantastik dünyalara, filmlere, kitaplara, dizilere ve çizgi romanlara dair videolar yapıyorum. ben bu videoları yaparken çok eğleniyorum, eğer siz de bana eşlik etmek isterseniz, kanalımı takip edebilirsiniz :)
Paylaş