1999 yapımı Blair Witch Projesi, tüm zamanların en çok kâr elde eden filmlerinden biri olarak kabul ediliyor.

35 bin dolar bütçesi ve 200-500 bin dolar arası post prodüksiyon maliyetine rağmen film, dünya çapında neredeyse 250 milyon dolar gibi bir hasılat elde etti.

Türünün en iyi örneklerinden biri olarak bilinen The Blair Witch Project'e, 2000 ve 2016 yıllarında iki devam filmi eklendi. Şimdi ise 2016 yılında filmin yapımcılığını üstlenen Roy Lee, başka bir Blair Witch Projesi'yle geri dönüyor. 

Yeni devam halkasının duyurusunu Lionsgate başkanı Adam Fogelson ve Jason Blum (Blumhouse) yaptı.

Proje hakkında ilk açıklamayı yapan Fogelson şu cümleleri kullandı:

"Yıllar boyunca Jason'la birçok kez çalışma şansına sahip oldum. Universal'dayken 'The Purge' için aramızda güçlü bir bağ oluştu ve bu daha sonrasında 'The Gift' ile daha da güçlendi. Bu türde Blumhouse ekibinden daha iyisi olduğunu düşünmüyorum. 'Blair Witch' gibi bir korku klasiğini yeniden gündeme taşıyacağımız için çok heyecan duyuyoruz."

Book of Shadows: Blair Witch 2 (2000)

Blum ise Paranormal Activity'nin kapısını aralayan yapım olduğu için The Blair Witch Project'e reveransta bulundu:

"Blair Witch olmasaydı, bugün Paranormal Activity gibi bir serinin var olabileceğini düşünmüyorum. Bu bizim için çok özel bir fırsat ve nereye varacağını görmek için sabırsızlanıyorum."

Paranormal Activity (2007)

Kaynak: The Hollywood Reporter


Yaren’in Köşesi
muggle’lar mı? onlar hiçbir şey görmezler ama çatal batırırsan hissederler. merhaba, ben Yaren. çocukluğumdan beri tutkunu olduğum fantastik dünyalara, filmlere, kitaplara, dizilere ve çizgi romanlara dair videolar yapıyorum. ben bu videoları yaparken çok eğleniyorum, eğer siz de bana eşlik etmek isterseniz, kanalımı takip edebilirsiniz :)
Paylaş