"Maymunlar Cehennemi" film serisinin 2024 yılında çıkacak yeni filmi Kingdom of the Planet of the Apes'in ilk tanıtım fragmanı yayınlandı.

Serinin son iki filminin yönetmeni Matt Reeves'in yönetmen koltuğuna dönmeyeceği ve yerini Maze Runner filmlerinin yönetmeni Wes Ball'a bırakacağı bu yeni Maymunlar Cehennemi filmi, Caesar'ın kurduğu hükümdarlık altında uyum içinde yaşayan primatları ve artık gölgelerde yaşamak zorunda kalan insanların hikayesini konu alacak. Zalim bir maymun yeni imparatorluğunu kurarken, genç bir maymun da geçmiş hakkında bildiği her şeyi sorgulamasına ve hem maymunlar hem de insanlar için geleceği tanımlayacak seçimler yapmasına neden olacak yürek parçalayıcı bir yolculuğa çıkacak.

Yeni filmin oyuncu kadrosu Owen Teague, Freya Allan, Kevin Durand, Peter Macon ve William H. Macy gibi isimlerden oluşuyor. Senarist kadrosunda daha önce başarılı filmlerin yazarlığını yapmış isimler mevcut: Josh Friedman (War of the Worlds), Rick Jaffa & Amanda Silver (Avatar: The Way of Water) ve Patrick Aison (Prey).

Kingdom of the Planet of the Apes, önümüzdeki yıl 24 Mayıs 2024 tarihinde sinemalarda olacak.

Kaynak: Deadline

Paylaş