Aquaman (2018), Insidious (2010) ve Fast and Furious 7 (2015) gibi sinema yelpazesinin bambaşka konumlarında yer alan filmlerin yönetmeni James Wan’ın, geçtiğimiz yıllarda izleyiciyle buluşan ve çok beğenilen M3GAN filmine bir yan film geliyor.

Projenin yapımcılığını üstlenen Jason Blum ve James Wan, M3GAN evrenini genişletecek olan filmin isminin SOULM8TE olduğunu duyurdu.

"M3GAN" (Amie Donald), "Cady" (Violet McGraw)

Atomic Monster ve Blumhouse aracılığıyla hızla geliştirilmeye devam edilen ve Universal tarafından dağıtılacak olan filmin, tıpkı dünya çapında 181 milyon dolar hasılata ulaşmış M3GAN gibi kış aylarında vizyona girmesi, 2 Ocak 2026’da yayınlanması planlanıyor.

Filmi, 2021 yapımı You Are Not My Mother filminin yönetmeni olan Kate Dolan yönetecek. Dolan aynı zamanda Wan, Ingrid Bisu ve Rafael Jordan’a ait olan hikâyeyi senaryoya döken isim olarak da biliniyor.

Kate Dolan

Bir gerilim filmi olarak tanımlanan SOULM8TE’de, yakın zamanda yaşamını yitiren eşinin kaybıyla başa çıkabilmek için yapay zekalı bir android edinen bir adamın öyküsü ve gerçek bir partner yaratmaya çalışırken zararsız bir aşk robotunun ölümcül bir makineye dönüşümü konu ediliyor.

Modern ve teknolojik dokunuşlarla 1990’ların gerilim filmlerindeki havanın yakalanmasının hedeflendiği film için yönetmen Kate Dolan şunları söylüyor:

"Temel olarak bu filmi ilişkilerin ve yalnızlığın bir çeşit keşfi olarak görüyorum. Tüm teknolojik ilerlemelere rağmen kaçamayacağımız bazı insani gerçekler var ve ben bu derinliklere inmeyi sabırsızlıkla bekliyorum."

M3GAN’ın Devam Filmi 2025’te Vizyonda Olacak
Daha ilk film vizyona girmeden devam filmi hakkında haberler çıkmaya başlayan 2023 model Chucky’miz M3GAN’ın ikinci filmi için tarih belli oldu. ABD’de 17 Ocak 2025’te vizyona girmesi planlanan devam filmi, M3GAN 2.0 adını taşıyacak. Vizyona girmeden önce ve girdikten sonra inanılmaz bir pazarlama stratejisi ile sosyal medyada sürekli adından

Kaynak: The Hollywood Reporter


Yaren’in Köşesi
muggle’lar mı? onlar hiçbir şey görmezler ama çatal batırırsan hissederler. merhaba, ben Yaren. çocukluğumdan beri tutkunu olduğum fantastik dünyalara, filmlere, kitaplara, dizilere ve çizgi romanlara dair videolar yapıyorum. ben bu videoları yaparken çok eğleniyorum, eğer siz de bana eşlik etmek isterseniz, kanalımı takip edebilirsiniz :)
Paylaş