Denis Villeneuve'ün yönetmen koltuğunda oturduğu, kadrosunda yıldız isimler bulunduran Dune: Part II'nin yeni tanıtımında, Paul'ün Chani ile olan ilişkisine ve Arrakis'teki büyük savaşa odaklanılıyor.

Annesi Jessica ile Arrakis topraklarında uzun ve zorlu bir adaptasyon süreci geçiren Paul, zamanla Fremenler'den ayırt edilemeyen bir görünüme bürünmüş.

Baharata maruz kaldığı için giderek mavileşen gözleri bunun en büyük örneklerinden bir tanesi.

Savaş sahneleri konusunda oldukça iddialı olan tanıtım, Fremen ve Sardokar savaşçılarından oluşan kuvvet birliklerinin dahil olduğu Harkonnen ve Atreides haneleri arasındaki bitmek bilmeyen kargaşadan kesitler sunarken, kum solucanlarının kudretini de tekrar hatırlatıyor.

Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Dave Bautista, Josh Brolin, Javier Bardem ve Stellan Skarsgård'ın ilk filmdeki rollerine geri döndüğü yapımda, Florence Pugh, Austin Butler, Lea Seydoux ve Christopher Walken kadroya yeni eklenen isimler arasında yer alıyor.

"Lady Jessica"

Aksiyon sahneleri kadar yeni karakterlere de odaklanan tanıtım, Florence Pugh'un "Prenses Irulan" ve Austin Butler'ın "Feyd-Rautha" karakterine özellikle dikkat çekiyor. 

"Prenses Irulan", "Feyd-Rautha"

Christopher Walken'ın IV. Shaddam'ına dair de yeni görüntülerle karşılaşıyoruz.

"IV. Shaddam"

Hollywood'da geçtiğimiz aylarda yaşanan grevlerden ötürü vizyon tarihi konusunda birkaç kararsızlık yaşayan Dune: Part II, eğer büyük bir değişiklik olmazsa 1 Mart 2024'te izleyicisiyle buluşacak.

Kaynak: The Hollywood Reporter


Yaren’in Köşesi
muggle’lar mı? onlar hiçbir şey görmezler ama çatal batırırsan hissederler. merhaba, ben Yaren. çocukluğumdan beri tutkunu olduğum fantastik dünyalara, filmlere, kitaplara, dizilere ve çizgi romanlara dair videolar yapıyorum. ben bu videoları yaparken çok eğleniyorum, eğer siz de bana eşlik etmek isterseniz, kanalımı takip edebilirsiniz :)
Paylaş