Top Gun: Maverick (2022) yönetmeni Joseph Kosinski’nin yönetmen koltuğunda ve Akademi ödüllü oyuncu Brad Pitt’in başrolünde yer aldığı F1’den ilk tanıtım yayınlandı. 

Dağıtımcılığını Apple Original Films’in üstlendiği Formula 1 yarış filminin kadrosunda ayrıca Damson Idris, Kerry Condon, Javier Bardem, Tobias Menzies, Sarah Niles, Kim Bodnia ve Samson Kayo gibi isimler yer alıyor. 

Film, uzun bir aradan sonra spora geri dönen ve kurgusal APXGP takımında çaylak takım arkadaşı Joshua Pierce ile bir ortaklık kurup ona akıl hocalığı yapan eski Formula 1 sürücüsü Sonny Hayes’in hikâyesini konu ediniyor. 

F1’in çekimleri gerçekten Formula 1 etkinlikleri sırasında gerçekleştirildi. Bunlar arasında geçtiğimiz yıl düzenlenen Britanya Grand Prix ve bu yıl ocak ayında Daytona’da düzenlenen Rolex 24 spor otomobil yarışı gibi etkinlikler yer alıyor. 

Formula 1’in resmi hesabından paylaşılan habere göre 7 Temmuz’da gerçekleşen İngiltere Grand Prix etkinliğinde film için özel bir tanıtım yapıldı. Pitt de ayrıca etkinlikte yerini aldı.

F1 filmi için oldukça özenli bir çalışmanın sürdürüldüğü biliniyor. The Athletic'e göre, Pitt ve Idris çekimlerin bir parçası olarak gerçek yarış arabaları kullanacaklar.

Formula 1’de birçok şampiyonluk elde eden Lewis Hamilton, senaryo yazarlığı da dahil olmak üzere filmin birçok aşamasında yer aldı. 

Filmin yapımcılığını; Brad Pitt, Formula 1 yıldızı Lewis Hamilton, Jerry Bruckheimer, Chad Oman, Dede Gardner ve Jeremy Kleiner üstleniyor.

Senaryosunu ise yine Top Gun: Maverick’te Kosinski ile birlikte çalışan Ehren Kruger'ın kaleme aldığı F1'in, Warner Bros. tarafından dünyada 25 Haziran 2025'te, Kuzey Amerika'da ise 27 Haziran 2025 tarihinde sinemalarda gösterime sokulması planlanıyor.

Kaynak: Variety


Yaren’in Köşesi
muggle’lar mı? onlar hiçbir şey görmezler ama çatal batırırsan hissederler. merhaba, ben Yaren. çocukluğumdan beri tutkunu olduğum fantastik dünyalara, filmlere, kitaplara, dizilere ve çizgi romanlara dair videolar yapıyorum. ben bu videoları yaparken çok eğleniyorum, eğer siz de bana eşlik etmek isterseniz, kanalımı takip edebilirsiniz :)
Paylaş