Yazar ve yönetmen Fede Alvarez'in Alien: Romulus filminden ilk fragman nihayet geldi.

1979'da Ridley Scott'ın Alien filmiyle başlayan ve 1986'da James Cameron'ın Aliens'ı ve sonrasında gelen birçok film ile devam eden hikâye, heyecana 2024 yılında da kaldığı yerden devam ediyor.

Alien serisinin yedinci filmi olan Alien: Romulus, aslında Alien vs. Predator gibi geçiş filmlerini de dahil edersek, serinin dokuzuncu filmi olma özelliğini taşıyor.

Yazar-yönetmen Fede Alvarez'in, zaten karışık olan zaman çizelgesini daha da karmaşık bir hale getirdiği Alien: Romulus, Ridley Scott'ın filminde yaşananlardan ve James Cameron'ın filmindeki olaylardan, stil, hikâye ve üslup açısından büyük ölçüde yararlanacak.

"Rain" (Cailee Spaeny)

İlk iki film aralığındaki zaman diliminde geçecek olan bu film, ilk fragmanında bizlere Nostromo ve Sulaco'yu anımsatan uzay gemileriyle merhaba diyor. Kadroda, özellikle ilk filmlerin yıldızı olan Sigourney Weaver'a olan benzerliğiyle dikkat çeken Cailee Spaeny ve Isabela Merced gibi genç yeteneklere yer veren film, koridorda loş ışıklar altında koşuşturan mürettebata dikkat çekiyor. Yaratıklardan kaçan karakterlerin çığlıkları duyulurken, akıllara orijinal filmin sloganı geliyor.

“Uzayda kimse çığlığınızı duyamaz.”

Spaeny ve Merced'e kadroda David Jonsson, Archie Renaux, Spike Fearn ve Aileen Wu gibi isimlerin eşlik ettiği Alien: Romulus, 16 Ağustos 2024 tarihinde izleyicisiyle buluşacak.

Kaynak: Variety


Yaren’in Köşesi
muggle’lar mı? onlar hiçbir şey görmezler ama çatal batırırsan hissederler. merhaba, ben Yaren. çocukluğumdan beri tutkunu olduğum fantastik dünyalara, filmlere, kitaplara, dizilere ve çizgi romanlara dair videolar yapıyorum. ben bu videoları yaparken çok eğleniyorum, eğer siz de bana eşlik etmek isterseniz, kanalımı takip edebilirsiniz :)
Paylaş