Moonrise Kingdom, The Grand Budapest Hotel, Isle of Dogs ve The French Dispatch gibi her zaman ünlüsü bol ve alışılmışın dışında tarza sahip filmlerle bizleri karşılayan Wes Anderson'ın bu sene vizyona girecek yeni filmi Asteroid City'nin poster ve fragmanı izleyiciyle paylaşıldı.

Türkiye'de dünyayla aynı anda, 16 Haziran'da vizyona gireceği açıklanan film, öncelikle bu sene 16-27 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Cannes Film Festivali'nde dünya prömiyerini yapacak. Filmin aynı zamanda festivalde büyük ödül Altın Palmiye için yarışması da bekleniyor. Benzer şekilde, yine bu senenin merakla beklenen filmlerinden olan Martin Scorsese'nin Killers of the Flower Moon'unun da aynı festivalde prömiyerini yapacağını yeri gelmişken hatırlatalım.

’Killers of the Flower Moon’un Vizyon Tarihi Belli Oldu
Martin Scorsese’nin DiCaprio ve De Niro’yu buluşturacak yeni filmi ’Killers of the Flower Moon’un Türkiye’de 20 Ekim’de vizyona girmesi bekleniyor.

Filmin oyuncu kadrosu da filmle ilgili çokça ses getiren konular arasında yer alıyor. Anderson standartlarına göre değerlendirildiğinde bile fazlasıyla ünlü içeren kadroda şu isimler yer alıyor: Scarlett Johansson, Tom Hanks, Jason Schwartzman, Jeffrey Wright, Tilda Swinton, Bryan Cranston, Edward Norton, Adrien Brody, Liev Schreiber, Hope Davis, Stephen Park, Rupert Friend, Maya Hawke, Steve Carell, Matt Dillon, Hong Chau, Willem Dafoe, Margot Robbie, Tony Revolori, Jake Ryan ve Jeff Goldblum. Bu isimlerin haricinde yönetmenin daha önce birlikte çalıştığı Bill Murray'nin de filmde yer alması bekleniyordu. Fakat çekimlere başlanmadan hemen önce Covid'e yakalanmasından dolayı kendisinin rolü Carell'e emanet edildi.

Steve Carell – Asteroid City (2023)

Film, 1950'lerin Amerika'sında, kurgusal bir çöl kasabasında geçiyor. Bu kasabada, Amerika'nın çeşitli yerlerinden gelmiş bir grup öğrenci ve ailelerinin katılacağı bir bilimsel kongre düzenlenecektir. Fakat hiç beklenmedik olayların gerçekleşmesiyle kongrenin gidişatı tepetaklak olur.

Anderson, Asteroid City'nin senaryosunu daha önce çokça kez birlikte çalıştığı Roman Coppola ile kaleme aldı. Filmin yapımcılığını ise kendisinin yanı sıra Steven Rales ve Jeremy Dawson üstleniyor.

Kaynak: Deadline

Paylaş